
GERBER® Pedestal Bathroom Sink, Maxwell® Collection, Decorative Theme/Style, Vitreous China, White Color/Finish, 1 Faucet Holes, Round Shape, 17-1/2 in L x 12 in W Sink Bowl Size, Overall Dimensions: 17-3/4 in L x 20-1/2 in W
Perfect for bathrooms with smaller footprints, the Maxwell® pedestal sink combination features unique rounded shapes and simple beauty. This petite model stands at 33-3/4 in and offers large deck space and a concealed front overflow. It provides a one hole faucet configuration.
Manufacturer: Globe Union Industrial Corp
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ2050426 | |
|---|---|
| Collection | Maxwell® |
| Theme/Style | Decorative |
| Material | Vitreous China |
| Color/Finish | White |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Shape | Round |
| Sink Bowl Size | 17-1/2 in L x 12 in W |
| Overall Dimensions | 17-3/4 in L x 20-1/2 in W |
| Weight | 38.200 lb |