
American Standard Bathroom Sink, Boulevard® Collection, Classic Theme/Style, 1-3/4 in Drain, 4 in Faucet Center, Vitreous China, White Color/Finish, 3 Faucet Holes, Countertop, Pedestal Mounting, Rectangular Shape, 12-1/2 in L x 17 in W x 5 in D Sink Bowl Size, 1-3/8 in Faucet Hole, Overall Dimensions: 24 in L
Engineered to be both beautiful and durable, American Standard® bathroom sinks gracefully face everyday use. Our bathroom sinks come in a variety of styles and installations to match any lifestyle.
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1275440 | |
|---|---|
| Collection | Boulevard® |
| Theme/Style | Classic |
| Drain Size | 1-3/4 in |
| Faucet Center Size | 4 in |
| Material | Vitreous China |
| Color/Finish | White |
| Number of Faucet Holes | 3 |
| Mounting Type | Countertop, Pedestal |
| Shape | Rectangular |
| Sink Bowl Size | 12-1/2 in L x 17 in W x 5 in D |
| Faucet Hole Size | 1-3/8 in |
| Overall Dimensions | 24 in L |