


American Standard Bathroom Sink, Studio® Collection, Rectangular Shape, Vitreous China, White, Drop-In Mounting, Sink Bowl Size (Single or Left): 12 in L x 18 in W x 4-1/2 in D, 17-3/4 in Length, 21-1/4 in Width, 6-9/16 in Height
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1273901 | |
|---|---|
| Collection | Studio® |
| Shape | Rectangular |
| Material | Vitreous China |
| Color | White |
| Mounting Type | Drop-In |
| Sink Bowl Size (Single or Left) | 12 in L x 18 in W x 4-1/2 in D |
| Length | 17-3/4" in |
| Width | 21-1/4" in |
| Height | 6-9/16" in |
| Length | 22.380 in |
| Width | 18.880 in |
| Height | 8.500 in |
| Weight | 31.600 lb |