



American Standard Large Bathroom Sink, Studio® Collection, Rectangular Shape, Rear, Center Drain Location, Vitreous China, Linen, Undercounter Mounting, 1 Bowls, Sink Bowl Size (Single or Left): 18-1/4 in L x 12-1/8 in W x 6-3/4 in H, 6-3/4 in Water Depth, 23-5/8 in Length, 16-5/8 in Width, 8-1/4 in Height
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1273720 | |
|---|---|
| Collection | Studio® |
| Shape | Rectangular |
| Drain Location | Rear, Center |
| Material | Vitreous China |
| Color | Linen |
| Mounting Type | Undercounter |
| Number of Bowls | 1 |
| Sink Bowl Size (Single or Left) | 18-1/4 in L x 12-1/8 in W x 6-3/4 in H |
| Water Depth Size | 6-3/4 in |
| Length | 23-5/8 in |
| Width | 16-5/8 in |
| Height | 8-1/4 in |