

American Standard Undercounter Bathroom Sink, Studio® Collection, Theme/Style: Modern, Rectangular Shape, Front Drain Location, 1-1/4 in Drain, Vitreous China, White, 1 Bowls, Sink Bowl Size (Single or Left): 18 in L x 12 in W x 6-7/16 in D, 19-3/4 in Length, 13-3/4 in Width, 8-1/2 in Height
Brush up on geometry for the bathroom. This minimalist undercounter sink from our Studio® Suite would make a stunning addition to any modern bathroom. The simple square sink has a unique curved basin. Made from high-gloss, stain-resistant vitreous China. For use with a deck or wall-mount faucet.
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1273714 | |
|---|---|
| Collection | Studio® |
| Theme/Style | Modern |
| Shape | Rectangular |
| Drain Location | Front |
| Drain Size | 1-1/4 in |
| Material | Vitreous China |
| Color | White |
| Number of Bowls | 1 |
| Sink Bowl Size (Single or Left) | 18 in L x 12 in W x 6-7/16 in D |
| Length | 19-3/4 in |
| Width | 13-3/4 in |
| Height | 8-1/2 in |