




American Standard Counter Sink, B45 Series, Orbit® Collection, Round Shape, 1-3/4 in Drain, Vitreous China, White, Undermount Mounting, 1 Bowls, Sink Bowl Size (Single or Left): 12-3/4 in W x 4-3/8 in D, 15-1/2 in Sink Size (Center), 15-1/4 in Length, 15-1/4 in Width, 6-1/8 in Height
Run circles around convention. This compact, round undercounter sink modernizes a bathroom while maximizing valuable counter space. It's also the easiest type of sink to keep clean. Made from high gloss, stain-resistant Vitreous China. For use with a deck- or wall-mount faucet.
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1273566 | |
|---|---|
| Series | B45 Series |
| Collection | Orbit® |
| Shape | Round |
| Drain Size | 1-3/4 in |
| Material | Vitreous China |
| Color | White |
| Mounting Type | Undermount |
| Number of Bowls | 1 |
| Sink Bowl Size (Single or Left) | 12-3/4 in W x 4-3/8 in D |
| Sink Size (Center) | 15-1/2 in |
| Length | 15-1/4 in |
| Width | 15-1/4 in |
| Height | 6-1/8 in |
| Length | 16.250 in |
| Width | 16.250 in |
| Height | 7.620 in |
| Weight | 20.000 lb |