


American Standard Sink, Aqualyn® Collection, Oval Shape, Center Drain Location, 8 in Faucet Center, Vitreous China, Linen, Drop-In Mounting, 1 Bowl, Sink Bowl Size (Single or Left): 16 in Dia x 5-5/8 in H, 20-3/8 in Length, 17-3/8 in Width
Manufacturer: LIXIL Corporation
Log in to view product pricing and place your order.
| PGZ1135342 | |
|---|---|
| Collection | Aqualyn® |
| Shape | Oval |
| Drain Location | Center |
| Faucet Center Size | 8 in |
| Material | Vitreous China |
| Color | Linen |
| Mounting Type | Drop-In |
| Number of Bowls | 1 |
| Sink Bowl Size (Single or Left) | 16 in Dia x 5-5/8 in H |
| Length | 20-3/8 in |
| Width | 17-3/8 in |
