


Shoemaker Floor Grille, Series: 1600, 10 x 30 in, 1/2 x 2 in Grille Spacing, 2331 cfm at 1400 fpm, 1.665 sq-ft, 7/8 in Length, 12-7/16 in Width, 32-7/16 in Height, Steel, Powder Pre-Coated, Driftwood Tan
Manufacturer: RectorSeal
Log in to view product pricing and place your order.
| HGZ1310690 | |
|---|---|
| Series | 1600 |
| Size | 10 x 30 in |
| Grille Spacing | 1/2 x 2 in |
| CFM Rating | 2331 cfm at 1400 fpm |
| Area | 1.665 sq-ft |
| Length | 7/8 in |
| Width | 12-7/16 in |
| Height | 32-7/16 in |
| Material | Steel |
| Finish | Powder Pre-Coated |
| Color | Driftwood Tan |