
Moen® Body Spray, A501 Series, Theme/Style: Traditional, Full Spray, 1/2 in Connection, IPS Connection, 1.75 gpm Flow Rate, 1 Spray Function, 2 in Body Spray, Round Body Spray, Metal, Finish: Polished Brass, Wall Mounting, 2-1/2 in Diameter, 2-1/2 in Length
Manufacturer: Fortune Brands Innovations, Inc
Log in to view product pricing and place your order.
| BMIS214679 | |
|---|---|
| Series | A501 Series |
| Theme/Style | Traditional |
| Spray Type | Full |
| Connection Size | 1/2 in |
| Connection Type | IPS |
| Flow Rate | 1.75 gpm |
| Number of Spray Functions | 1 |
| Body Spray Size | 2 in |
| Body Spray Shape | Round |
| Material | Metal |
| Finish | Polished Brass |
| Mounting Type | Wall |
| Diameter | 2-1/2 in |
| Length | 2-1/2 in |