
Moen® Shower Arm Diverter, A720 Series, Metal, Finish: Brushed Nickel, IPS Connection, 1/2 in Connection, 2-5/32 in H
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen® sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen®. From the sophistication of period Traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen®.
Manufacturer: Fortune Brands Innovations, Inc
Log in to view product pricing and place your order.
| BMIS214472 | |
|---|---|
| Series | A720 Series |
| Material | Metal |
| Finish | Brushed Nickel |
| Connection Type | IPS |
| Connection Size | 1/2 in |
| Dimensions | 2-5/32 in H |
| Length | 2.500 in |
| Width | 2.000 in |
| Height | 3.000 in |
| Weight | 0.330 lb |