
Moen® Shower Trim, Chateau® Posi-Temp® Collection, Theme/Style: Traditional, Lever Handle, Metal Handle, 1-Handle Handles, 6-1/2 in Dia Escutcheon, Metal, Finish: Brushed Chrome, Pressure Balance Valve, Wall Mounting
Brushed chrome Posi-Temp® shower only.
Manufacturer: Fortune Brands Innovations, Inc
Log in to view product pricing and place your order.
| BMIS214470 | |
|---|---|
| Collection | Chateau® Posi-Temp® |
| Theme/Style | Traditional |
| Handle Type | Lever |
| Handle Material | Metal |
| Number of Handles | 1-Handle |
| Escutcheon Size | 6-1/2 in Dia |
| Material | Metal |
| Finish | Brushed Chrome |
| Valve Type | Pressure Balance |
| Mounting Type | Wall |
| Length | 7.380 in |
| Width | 7.380 in |
| Height | 4.000 in |
| Weight | 2.220 lb |